کابل های ضد آتش

توضیحات:

 • به نام خدا

   

   اما در مواردی نیاز است که در شرایط آتش سوزی علاوه بر متصاعد نشدن دود سمی، برخی از تجهیزات همچنان به کار خود ادامه دهند تا سلامت افراد حاضر در محیط به خطر نیفتد. بدین منظور باید از کابل های ضد حریق Fire Resistance استفاده نمود. کابل های ضد آتش می بایست قادر باشند در مقابل آتش، آتش همراه با آب و یا آتش همراه ضربه های مکانیکی مقاومت کنند.

  کابل هایی که در اماکن عمومی و سیستم های اضطراری نظیر مدارات آژیر اطفاء حریق و سیستم های روشنایی اضطراری و پلکان برقی راه های خروج و … مورد استفاده قرار می گیرند می بایست به عنوان ابتدایی ترین موارد، سلامت انسان ها را با انتشار گازهای اسیدی و سمی با خطر مواجه نسازد و به طور مداوم جریان برق را عبور دهند. این کابل ها می بایست خفه-کننده آتش و کم دود باشند.

  به عبارت دیگر این کابل ها نباید با از بین رفتن منشا آتش به سوختن ادامه دهند و یا آتش را به نقاط دیگر انتقال داده، یا دودی ایجاد کنند که مانع از دیدن چراغ های اضطراری یا راه خروجی شود و تا زمان مناسب و خروج انسان ها از منطقه ی خطر، در برابر حرارت بالای آتش مقاومت کرده و انرژی الکتریکی را انتقال دهد.

  شرایط استاندارد کابل های فوق بسیار سخت گیرانه است و می بایست تحت استاندارد IEC 60331 و سایر استاندارد های تابعه، شعله با دمای تا ۸۵۰ درجه سانتی گراد را بیش از یک ساعت تحمل نماید.

   


 • تهیه و تنظیم توسط آند کیش
  تماس : 09123139086
  انتشار مطلب در :