ساختار یک پی ال سی

توضیحات:

 • به نام خدا

  ساختار پی ال سی مانند یک کامپیوتر شخصی از دو بخش تشکیل شده است، یکی ساختار نرم افزاری پی ال سی و دیگری ساختار سخت افزاری پی ال سی می باشد. PLC را معمولا شرکت های تولید کننده برای اهداف خاص تولید نموده اند، بدین ترتیب معمولا استفاده آنها در صنعت بوده و استفاده شخصی نمی توان از آنها داشت.

  پی ال سی یا PLC مخفف عبارت Programmable Logic Controller می باشد که معادل فارسی آن نیز کنترل گر منطقی برنامه پذیر می باشد. از آن جهت به PLC کنترل گر منطقی برنامه پذیر می گویند زیرا به PLC می‌توان داده‌هایی را به عنوان ورودی وارد کرد، روی آن‌ها پردازش هایی انجام داد و در نهایت خروجی‌هایی را کنترل کرد.

  از PLC به عنوان یک کامپیوتر صنعتی نام می برند و با استفاده از زبان های برنامه نویسی مختلف می توان برنامه هایی برای کنترل دستگاه های اتوماتیک نوشت. دستگاهای PLC را می توان جایگزین مناسبی برای مدارات فرمان الکتریکی دانست زیرا کنترل فرآیندها را به صورت منطقی انجام می دهند.
  PLC کاربردهای متفاوتی در صنایع گوناگون دارد، به طور مثال در صنایع اتومبیل سازی از آن برای تست قطعات و تجهیزات ، سیستم های رنگ پاش ، شکل دادن بدنه بوسیله پرس های اتوماتیک و . . . استفاده می شود، یا در صنایع غذایی از آن در سیستم های عصاره گیری و بسته بندی استفاده می شود. به طور کلی از جمله کاربردهای آن در فرایندهای صنعتی عبارتند از: کنترل فرایندهای تولید، کنترل دستگاه‌های رباتیک، کنترل خطوط مونتاژ، یا هر فرایندی که نیاز به کنترل دقیق داشته باشد.

  با توجه به کاربرد PLC در صنایع گوناگون می توان نتیجه گیری کرد که افراد متخصص در این رشته از درآمد بالایی برخوردار هستند، در صورتی که علاقه مند به یادگیری PLC هستید توصیه می کنیم در دوره آموزش PLC شرکت کرده و از درآمد بالای بازارکار PLC استفاده نمایید. در دوره آموزش plc می توان با انواع زبان برنامه نویسی پی ال سی آشنا شده، تا بتوان برای انجام اعمال مختلف توسط PLC برنامه های مناسب را طراحی نمود. دوره آموزش برنامه نویسی plc می تواند یکی از مفید ترین دوره های آموزشی در دنیای مدرن باشد، زیرا بازار کار فوق العاده ای دارد. معمولا هر نوع دستگاهی که به بازار عرضه می شود، اتوماتیک بوده و برای کنترل آن نیاز به برنامه نویسیPLC می باشد. زیرا هدایت انواع دستگاه های صنعتی اتوماتیک از طریق PLC انجام می شود.


 • تهیه و تنظیم توسط آند کیش
  تماس : 09123139086
  انتشار مطلب در :