انواع رگولاتور خازنی

توضیحات:

 • به نام خدا

  رگولاتورهای Super PFR 06/PFR 12:

  این رگولاتور ها را می توانیم از جمله جدید ترین رگولاتور ها به شمار آوریم. طراحی این تجهیزات بسیار منحصر به فرد بوده و دارای رابط کاربری موثر و آسان هستند. با استفاده از این سیستم ها می توان به درستی و با دقت وضعیت سیستم های هارمونیک را بررسی نمود.

  پس از آن در یک اقدامی دقیق اقدام به قطع و یا وصل پله های خازنی نمود. این نمونه از رگولاتور ها دارای ویژگی های خاصی هستند. می توانیم به ویژگی هایی از قبیل: داشتن تنظیمات دستی و اتوماتیک، دارای خروجی آلارم، مجهز به سیستم FCP، مجهز به اندازه گیری دما، مدیریت و تنظیمات کاملا دیجیتالی و… اشاره نماییم. 

  رگولاتور ها اصولا محاسبه کننده و نمایشگر نیز هستند. زیرا این دسته از رگولاتور ها به نمایش تعداد پله های خازنی متصل شده، پارامترها و… می پردازند. از طرف دیگر مقدار کسینوس فی را با مقادیر موثر جریان و ولتاژ محاسبه می کنند.

  از جمله مشخصات فنی این رگولاتورهای Super PFR 06/PFR 12، می توانیم به ولتاژ تغذیه برابر با 400 ولت، درجه حفاظتی 40 IP و خروجی relays, max. 250 V, 10 A, AC1 اشاره نماییم.

  رگولاتور خازنی LOVATO:

  یکی دیگر از انواع رگولاتور های خازنی، Lovato می باشد. این رگولاتور ها اصولا برای اصلاح ضریب قدرت در مدار های الکتریکی خازن مورد استفاده قرار  می گیرند. از طرفی دیگر می توان با استفاده از این رگولاتور های خازنی، مقدار خازن را از شبکه تجهیز الکتریکی تعیین نمود.

  این رگولاتور ها دارای ویژگی های خاص و متفاوتی نسبت به رگولاتور های دیگر می باشند. دارای نمایشگر سه رقمی بوده و اعداد را نشان می دهند. قابلیت کنترل کنندگی ضریب توان میکروپروسسوری را دارند. دو رله ای می باشند و قابل برنامه ریزی هستند.

  علاوه بر این، رگولاتور های خازنی Lovato، دارای پورت سریالی بوده و می توان این سیستم ها را از طریق کامپیوتر تنظیم و تست اتوماتیک نمود. 

  همیشه به خاطر داشته باشید زمانی که اقدام به تنظیم رگولاتور های بانک خازنی می کنید، باید برخی نکات را رعایت نمایید. این که ولتاژی که توسط سازنده ی رگولاتور برای آن در نظر گرفته شده است، باید با ولتاژ شبکه یکسان باشد.

  دیگر این که ترانسفورمر های جریان برق که به منظور تغذیه رگولاتور مورد استفاده قرار می گیرند، باید در ورودی اصلی برق قرار گیرند. به این طریق می توانند هم جریان خازن و هم جریان بار را اندازه گیری نمایند.


 • تهیه و تنظیم توسط آند کیش
  تماس : 09123139086
  انتشار مطلب در :