0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی آند کیش

ارستر مادام العمر
ساعت شمار تابلویی
سوکت مادگی
کابل و اتصالات

کابل و اتصالات ، شامل رنج گسترده ای از محصولات مربوط به اتصال و ارتباط تجهیزات از جمله کابل ها، کانکتورها و آداپتورها و ... می باشد.

میتر رله دار

یتر رله دار با مقیاس خطی، در قالب های پلی کربنات و در سایز 96 میلیمتر تولید گردیده و با دارا بودن رله خروجی ، علاوه بر اندازه گیری رنج وسیعی از ولتاژ و جریان RMS (موثر)، جهت حفاظت از موتورها ، ترانسفورماتورها و ژنراتورهای تکفاز و سه فاز در برابر افزایش جریان بارها و بریکرهای غیر ضروری استفاده می شوند.

کویل دوبل

کویل دوبل ، وظیفه ی این قطعه ی افزایش ولتاژ می باشد و فرق آن با کویل های معمولی در این است که این قطعه ( همان طور که از نامش مشخص است ) از دو کویل تشکیل شده است .

ترانس سی تی و پی تی

این ترانس ها از جریان یا ولتاژ نمونه برداری نموده و در مقیاس مشخصی که بر روی بدنه آن ها این نسبت مشخص شده است جریان یا ولتاژ نمونه برداری شده را کاهش می دهند

شنت جریان
 فیلتر EMC/EMI

فیلتر EMI یا فیلتر تداخل الکترومغناطیسی ، برای سرکوب سازی تداخل امواج الکترومغناطیسی ناشی از تجهیزات و ادوات دیگر بر روی تجهیزاتی که نیاز به ایمنی بالایی دارند مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ، فیلتر EMC برای کاهش انتقال نویزهای الکترومغناطیسی از منبع تغذیه به درایو مورد استفاده قرار می گیرند.

 ترانس CT
پست کامکت چیست؟

در مراکز پر ازدحام و پر تراکم و پر ترافیک شهرهایی مثل تهران مشکلات متعددی برای انجام عملیات ساختمانی وجود دارد و ضرورت سرعت انجام عملیات احداث، باعث می‌شود استفاده از پست‌های کمپکت پیش ساخته به عنوان راه حل مناسب برای پاسخگویی به این مشکلات در نظر گرفته شود.

نحوه ساخت تابلو برق

تابلوی برق یک محفظه است که در درون آن تجهیزات الکتریکی قرار دارد. تابلو برق‌ها می‌توانند در بر گیرنده تجهیزات پنیوماتیک مانند کمپرسور و شیر های برقی و …. هم باشند.

توان الکتریکی چیست

توان الکتریکی، آهنگ انتقال انرژی الکتریکی توسط یک مدار الکتریکی در واحد زمان است. یکای SI (سیستم یکاهای بین‌المللی) توان، وات یا یک ژول بر ثانیه است.

وایرشو
جریان مستقیم (DC)

جریان مستقیم یعنی شار یا عبور یک طرفه بار الکتریکی. این جریان از منابعی مثل باتری، منابع تغذیه، سلول­های خورشیدی، ترموکوپل یا دینام تولید می­شود.

جریان متناوب (AC)
تفاوت بین ولت و آمپر
اهم چیست
تفاوت باتری نیکل کادمیوم با لیتیوم یون

تفاوت باتری نیکل کادمیوم با لیتیوم یون چیست و کدامیک برای ابزار بدون سیم مناسب تر است؟

برق یا الکتریسیته

برق یا الکتریسیته (Electricity) مجموعه ای از پدیده های فیزیکی است که به وجود و حرکت بار الکتریکی مرتبط هستند.

کنترل فاز

در داخل تابلو برق یک دستگاه بچینگ با توجه به حضور الکترو موتورها و اهمیت جهت چرخش آن ها و همچنین حفاظت از مدار حضور یک کنترل فاز در مدار دستگاه الزامی می باشد

رکتیفایر (Rectifier) چیست
ولتمتر
ترانسفورماتور
پخش بار
ماشین سنکرون

ماشین سنکرون یکی از بنیادی‌ترین ماشین‌ها در صنعت برق می‌باشد چرا که نوع ژنراتوری آن را می‌توان هسته اصلی تولید برق در جهان و نوع موتوری آن را یک موتور دقیق و کارآمد دانست.

DCS (سیستم کنترل توزیع شده) چیست

سیستم کنترل توزیع‌شده (Distributed Control System) یا به اختصار DCS قطعاً یکی از مهم‌ترین سیستم‌های کنترلی در صنعت برق و کنترل می‌باشد

فیوز مینیاتوری

فیوز مینیاتوری یا کلید مینیاتوری Miniature Circuit Breaker که اختصارا MCB نامگذاری شده است یکی از تجهیزات تابلو برق صنعتی و خانگی می باشد که وسایل الکتریکی خانگی و صنعتی را در برابر اتصال کوتاه و اضافه بار ( عبور جریان غیر مجاز ) محافظت می کند.

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید