0
  • سبد خرید شما خالی است !

مقالات علمی آند کیش

کابل زیر دریا

کابل ارتباطی زیردریایی ( Submarine communications cable) کابلی مستقر در بستر دریا و میان دو ایستگاه زمینی است که انتقال سیگنال‌های مخابراتی یا انتقال برق را در امتداد اقیانوس ممکن می‌سازد.

نکات ایمنی در خصوص سیستم ارت دکل

ارتینگ و همبندی ، یکی از مهمترین روش های ایمنی برای کاهش پتانسیل ایجاد شوک الکتریکی و درنتیجه آسیب دیدن تجهیزات و آتش سوزی می باشد.

دستگاه LCR متر چیست
تولید الکتریسیته توسط مار ماهی

مارماهی برقی غیر عادی‌ترین گونه ماهی هاست. این ماهی قادر است شوک‌های الکتریکی قوی تا ۸۶۰ ولت تولید کند و از آن برای شکار و دفاع از خود استفاده کند.

باتری کاغذی که با باکتری کار می کند

در نقاط دور افتاده جهان که دسترسی محدودی به منابعی مثل باتری دارند، هر روز استفاده از وسایل الکتریکی و باتری‌ها، یک کار لوکس به حساب می‌آید.

ترموسوئیچ چیست
ترموستات

ترموستات كنترل كننده الكتريكي خودكاری است براي تنظيم دما در فضاي بسته، معمولاً آن را به دستگاه هاي گرم يا سرد ساز متصل مي كنند; تا با قطع و وصل دستگاه، آن فضا را در دماي تنظيم شده ثابت نگه دارد.

تولید برق توسط سرعت گیر

یکی از بهترین روشهای تولید انرژی الکتریکی استفاده از سرعت گیرهای خیابان است. دست اندازهایی در انگلستان ایجاد شده اند که با عبور کردن خودروها از روی آن ها برق تولید می شود.

تولیدات پراکنده

برخلاف استفاده از چند ایستگاه تولید مقیاس بزرگ که به دور از مراکز بار واقع شده اند، رویکردی که در الگوی قدرت الکتریکی سنتی استفاده می شود سیستم های DG تعداد زیادی نیروگاه اما کوچک را به کار می گیرند و می توانند با اتکا به توزیع توان کم نیروگاه را در اختیارشبکه توزیع و انتقال قرار دهند.

فتوولتاییک چیست؟

وقتی نور خورشید به یک سلول فتوولتاییک می‌تابد، بین دو الکترود منفی و مثبت اختلاف پتانسیل ایجاد شده و این امر باعث جاری شدن جریان بین آن‌ها می‌گردد.

رگولاتورهای ضریب قدرت
خازن اصلاح ضریب قدرت

خازن هایی که در بخش اصلاح ضریب قدرت استفاده می شوند از نوع ثابت بوده و در دو نوع خازن روغنی و خازن خشک (گازی) ساخته می شوند.

سیستم قطع اضافه فشار خازن
فیلم متالیزه

در فیلم های متالیزه برای تولید خازن های AC از فیلم پلی پروپیلن بعنوان دی الکتریک استفاده می شود که یک سمت آنها با فلزات روی و آلومینیوم پوشانده می شود.

خازن خود ترمیم

در سیستم دی الکتریک خود ترمیم (SELF HEALING) در صورت بروز شکست عایقی لایه فلزی تبخیر می گردد و باعث تشکیل یک لایه عایق بسیار کوچک می گردد که تاثیری بر عملکرد خازن ندارد.

ضریب توان
راکتور خط چیست

یک راکتور خط که به عنوان "چوک" نیز شناخته می شود یکی از ملزومات جانبی راه انداز فرکانس متغیر (VARIABLE FREQUENCY DRIVE) است که از یک بوبین سیم پیچی تشکیل شده است .

انواع خازن

خازن ها بر حسب ثابت یا متغیر بودن ظرفیت به دو گروه کلی تقسیم‌بندی می‌شوند

تست دی الکتريک

تست دي الکتريک براي بررسي درستي و پيوستگي عايق تجهيزات برقي مورد استفاده قرار مي گيرد اين تست همچنين به تست استقامت عايقي فرکانس قدرت يا های پات (HIPOT) معروف است که مخفف واژه HIGH POTENTIAL پتانسيل يا ولتاژ بالا مي باشد

واریاک

واریاک‌ها اگر چه کاربردی زیاد در صنعت دارند ولی به خوبی شناخته و درک نشده‌اند. اتوترانسفورماتور واریاک یک دستگاه پر بازده و بی درد سر برای کنترل ولتاژ متناوب و دیگر موارد مربوط به ولتاژ متناوب مثل حرارت خروجی، شدت نور، سرعت موتور و خروجی منابع تغذیه متغیر است.

اتو ترانسفورماتور

اتوترانسفورماتور (گاهی به آن «اتوفورمر» هم می‌گویند) گونه‌ای ترانسفورمر الکتریکی است که تنها یک سیم‌پیچ دارد.

خازن چیست
منابع تغذیه سوئیچینگ

منابع تغذیه سوئیچینگ، منابع تغذیه الکترونیکی هستند که به منظور تبدیل توان الکتریکی به سطح ولتاژ دیگر با راندمان بالا، دارای کنترلر سوئیچینگ می باشند.

انواع تست ترانسفورماتور
رله دیستانس چیست
5 حالت برخورد صاعقه با انسان

شخصی که مورد اصابت مستقیم صاعقه قرار می گیرد به عنوان قسمتی از مسیر اصلی تخلیه صاعقه به حساب می آید.

پارامترهای تاثیر گذار در سیستم های زمین فرکانس بالا

زمین کردن تجهیزات و حفاظت های مربوطه یکی از اساسی ترین و اصلی ترین دغدغه های مهندسان می باشد.

کسینوس فی متر

کسینوس فی متر آنالوگ برای تعیین زاویه بین ولتاژ و جریان در شبکه های سه فاز و تک فاز , که هر دو به صورت موج سینوسی هستند استفاده می گردد و مناسب برای نمایش تغییرات ضریب قدرت هستند .

فرکانس متر

فرکانس متر آنالوگ در قالب پلی کربنات ، در دو مدل 90 درجه و 240 درجه ، جهت اندازه گیری فرکانس در مدارات الکتریکی و تابلو برق طراحی گردیده است.

برای دیدن سایر مقالات کلیک نمائید